www.vibrom.cz

CZPLRUENDEESFARSI

Vstřikování KERAMICKÝCH MATERIÁLŮ CIM

Ceramic Injection Moulding je metoda vysokotlakého vstřikování prášků z pokročilých keramických materiálů. Zpracováváme Al2O3, ZrO2 a TiO2. Feedstock, neboli hmota ke vstřikování je připravována přímo v naší firmě míchání keramických prášků a pojiva a následnou granulací. Roztavené granule feedstocku se vstřikují pod tlakem do formy.

Více informací

Vstřikování KOVOVÝCH PRÁŠKŮ MIM

Technologie MIM (Metal Injection Moulding) je moderní technologický postup pro výrobu drobných kovových dílů. Je vhodná pro aplikace, které vyžadují přesné rozměrové parametry a zároveň pokrývají roční objem výroby alespoň 5000 ks. V dnešní době je možné využít širokou paletu kovových materiálů – od konstrukčních ocelí a nerezí až po titan či wolfram.

Více informací

Výrobní program

Společnost Vibrom s.r.o. má dlouholetou tradici v oblasti PIM (powder injection moulding), především ve zpracování keramických prášků. Po dvou letech testování přichází na český trh i se zpracováním prášků kovových. Firma zpracovává pokročilé keramické (CIM) a kovové prášky (MIM) a speciální plasty (např. 60% plněné sklem). Technologie PIM je moderní technologický postup, který kombinuje technologii vstřikování plastů a klasické práškové metody.

Disponuje moderní technologií se systémem 100 % kontroly kvality (3D měření, defektoskopické pracoviště) a certifikátem ISO 9001.

Pro výrobu dílů jsou používány vstřikovací lisy firmy Arburg. Technologií injection moulding je možné vyrábět tvarově komplikované díly ve velkých sériích s mnohem nižšími náklady v porovnání s tradičními metodami zpracování keramických materiálů a kovů.

Firma se dále zabývá zpracováním reaktoplastů pro výrobu tryskacích písků (blast media) a konstrukcí vibračních mlýnů.